-

Zagreus White Mavrud 2010

Загрей Бял Мавруд 2010

Бърза оценка: Не става за пиенеСредно (незабележително)ДоброМного доброНевероятно вино
Мнения: 0   Вашата оценка: -
Рейтинг на Бакхус: -
 ДиВино: -
Производител:
Zagreus (Загрей)
Страна:
Bulgaria (България) 
Регион:
Thracian Valley (Тракийска Низина)
Допълнителна информация:
Asenovgrad (Асеновград)
Година:
2010
Други години: 
2008 [87.2]
 2007 [92]
 2009 [92]
Сорт:
Mavrud (Мавруд)
7.00 лв 
Добавено от rms
19 May 2011

Бележки от технолога:
Това уникално за България вино е направено от червения сорт грозде Мавруд. Трудността при неговото винифициране е да се запази цвета на виното, като най-важното условие за това е наличието на перфектно здраво грозде. За да не се оцвети виното, глоздовия сок (бял на цвят) се източва почти непосредствено след приеманието на гроздето във винарната. Така остава бялата гроздова мъст, която ферментира без наличието на джибри и от която технолозите на ЗАГРЕЙ направиха това чудесно вино.


[Линк за блог]

Станете наш член и ще можете да добавите това вино към списъците на вашите Винен дневник, Изба, Списък за пазаруване или Любими вина. От тук моля за регистрацията.
С какво върви
Храна: -
Сирена: -
Температура: 12 °C
Шампанско
От Читалнята
Основни правила за производство на шампанско (валидни от 1927)
1. Ограничен район за отглеждане: по-малко от 78,000 акра лозови насаждения (въпреки че разширяването на този регион вече се обсъжда)
2. Шампанско се произвежда само от 3 сорта грозде: Шардоне, Пино Ноар и Пино Мьоние
3. ...
Мненията за това вино
Познавате това вино? Тогава какво чакате... кажете ни какво мислите за него. За бързата оценка даже и без регистрация можете да минете.